DVOJNÁSOBNÉ VÍŤAZSTVO JAROVIEC

  • Ste malinká škola, z ktorej cítiť, že každé dieťa, každá myšlienka, ktorú deti vyhlásia, je dôležitá. V čom to je, že ich dokážete tak motivovať?

Ďakujeme, to je krásna myšlienka a zároveň veľké ocenenie prístupu pedagógov k žiakom v našej škole. Máme obrovské šťastie, že u nás pripadá na jedného učiteľa adekvátny počet žiakov a posolstvá, ktoré sa im snažíme odkázať, sú prijaté.

  • Keď som si bola požičať putovný víťazný pohár, mala som pocit, že ma pani upratovačka „klepne“ metlou a pán školník nepustí von, ak im nesľúbim, že ho vrátim. Malé veľké víťazstvo školy. Tešia sa z neho len deti?

Úprimne? Ako ste ich ukecali?! Teraz trochu vážnejšie… Najprv by som chcela povedať, že to nie je len víťazstvo školy, ale celých Jaroviec. Predsa je úplne jasné, že takýto výkon na tak malej škole by nebol možný bez spolupráce občanov Jaroviec. Myslím si, že každý z nás je hrdý na to, keď miesto, ktoré nazýva domovom, je v niečom najlepšie.

  • Videla som aktuálne tabuľky top zberačov pri vchode do školy. Sú to motivačné news?

Máte pravdu. Každé dieťa chce byť pochválené, zviditeľnené a práve o to sa tu snažíme.

  • Zostane v deťoch zakódovaná výchovno-vzdelávacia myšlienka tohto projektu alebo ide len o zdravú súťaživosť?

Pravdou je, že forma projektu – súťaž, bola veľmi dobre zvolená. Predsa každý z nás chce byť najlepší. Ale vďaka tomu, a to pevne verím, nielen tí, čo vyhrali, ale aj ostatní, si uvedomia, ako je potrebné chrániť životné prostredie.

  • Určite ste zapojení do množstva projektov. Čím vás oslovil tento?

Pre deti je dôležité učiť sa formou zážitku a to váš projekt poskytuje cez rôzne olompijské podujatia. Nikdy nezabudneme na radosť detí z hokejbalového turnaja so Zdenom Cígerom, ako nadšene počúvali MUDr. Fellnera na Olompijskom filmovom festivale, ako ich uchvátila exkurzia v General Plastic a pod. Už len vďaka týmto podujatiam sme mohli dať každému jednému žiakovi malú odmenu v podobe pekného zážitku. A aby bola moja odpoveď úplná, musím tiež spomenúť, že krásne materiálne aj finančné ocenenia radia tento projekt medzi „VIP“ projekty. My dospelí si uvedomujeme dôležitosť tohto projektu, ale deti to musí hlavne baviť a musia mať z toho radosť. A to majú a veľkú!

Rozhovor s pani učiteľkou Mgr. Silviou Saričovou zo ZŠ s MŠ Trnková – dvojnásobným víťazom Olompiády

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *