Je nutné znížiť spotrebu.

V súčasnosti žije na svete sedem miliárd ľudí. Do roku 2050 má podľa prepočtov počet obyvateľov stúpnuť o ďalšie dve miliardy. Zároveň stúpa objem spotreby, ktorá sa negatívne podpisuje na stave životného prostredia a dobývaní nerastných surovín.

 Podľa zistení vedcov je potrebné bohaté ekonomiky stabilizovať a potom vykonať ich oživenie smerom k väčšej efektivite, lepšej práci s odpadmi a vyšším investíciám do obnoviteľných zdrojov energie.

„Väčšina obyvateľov sa v budúcnosti narodí v 48 najmenej rozvinutých krajinách, z ktorých 32 je v Afrike,“ povedal člen tímu Eliya M. Zulu. Podľa Zula je potreba znížiť mieru pôrodnosti v Afrike zo súčasných 4,7 na 2,1 živo narodených detí na jednu ženu.
Planéta je podľa vedcov schopná uživiť deväť miliárd ľudí, ale len za predpokladu, že jej zdroje budú distribuované rovnomernejšie ako dnes.

Sulston varuje „Ak nebudeme okamžite konať, môže sa ľudstvo dostať do veľkých problémov,“ . „Politik, ktorý obyvateľom západného sveta povie, že je potrebné spotrebovávať menej, aby iní mohli spotrebovávať viac, je odvážny politik,“ hovorí Tim Lang, profesor na londýnskej City University. „Takú odvahu teraz urgentne potrebujeme.“

Marketingový tím OLO,
Zdroj: www.pravda.sk
 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *