Pozvánka na tlačovú konferenciu

OLOMPIÁDA A OLYMPIÁDA 2012

Čo majú spoločné Olompiáda – súťaž v  zbere separovaného odpadu žiakmi bratislavských škôl a nadchádzajúce Olympijské hry v Londýne? Olympijských  víťazov  vo vodnom slalome bratov Hochschornerovcov .

Aj o tom sa bude hovoriť na tlačovej konferencii organizátorov Olompijských hier – Magistrátu mesta Bratislavy a spoločnosti OLO a.s.,  ktorá sa uskutoční dňa 23. 5. 2012 o 10:00 hod. v priestoroch ZŠ Vývojová 228 v Rusovciach.

O príprave na vrcholné športové podujatie roka ale i o svojom vzťahu k životnému prostrediu a Olompijskému  hnutiu najmladších Bratislavčanov  sa dozviete od svetoznámych športovcov, ktorí sa stali tvárami detskej Olompiády.   Na zvedavé otázky novinárov budú odpovedať aj primátor Bratislavy Milan Ftáčnik , generálny riaditeľ OLO a.s.,  Roman Achimský a prednostka miestneho úradu MČ Bratislava – Rusovce Oľga Gáfriková. Zaujímavosti z aktivít žiakov v oblasti environmentálnej výchovy odprezentuje riaditeľka ZŠ Mgr. Marta Bičanová.

Pre televízne štáby a fotografov sú pripravené aj praktické ukážky.

Projekt s názvom „OLOMPIADA“ je dlhodobý program, ktorého cieľom je dostať do povedomia žiakov a pedagógov škôl systematické zapájanie témy správneho nakladania s odpadmi, triedenia a následnej recyklácie komunálneho odpadu v školských zariadeniach Bratislavy (v domácnostiach i na verejných priestranstvách) tak, aby sa separovanie odpadu stalo súčasťou životného štýlu nastupujúcej generácie ale i všetkých obyvateľov Hlavného mesta Bratislava. Projekt je postavený tak, aby hravou formou, metódami zážitkového učenia, rozvojom kreativity a súťaživosti pozitívne pôsobil na rozvoj vedomostí detí a mládeže ale i dospelej generácie o separácii odpadov.

Mottom projektu je:  Urobme niečo pre zdravšiu a krajšiu Bratislavu!

Organizátormi projektu sú Hlavné mesto SR a OLO a.s.

Do nultého ročníka OLOMPIÁDY sa zapojilo 45 bratislavských škôl a 7911 žiakov.

15.6. 2012 sa uskutoční Veľké finále OLOMPIÁDY v Bratislave na Železnej Studničke.

 Marketingový tím OLO a.s. 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *