Recyklácia má zelenú.

V mesiaci máj a jún sa spoločnosť OLO a.s. vrátila k spolupráci s Mestskou políciou a otvorila ďalší ročník podujatia projektu Olománia –  Mobilné dopravná výchova. Mestská polícia tento edukatívny program organizuje aj mimo projekt Olománie. Na dva mesiace sa projekt stal výchovný dva krát viac, keďže oba sa venujú vzdelávaniu, jeden k triedeniu a druhý k bezpečnosti na cestách.

Počas 30 minút team Mestskej polície deťom vysvetľuje, ako sa správať bezpečne v cestnej premávke, učia ich jednotlivé dopravné značky, ako i to, ako bezpečne prechádzať cez priechody pre chodcov. Pripomínajú im, že správny cyklista musí byť videný  a musí mať na hlave bezpečnostnú cyklistickú prilbu. Deti počas výučby neraz prezradia niečo na svojich rodičov, napríklad, že aj ich rodičia občas prejdú na červenú, či nezastavia na dopravnej značke STOP. Deťom preto hovorca Mestskej polície Peter Pleva odporúča, aby im pokojne pripomenuli, že keď ich v takýchto prípadoch zastavia policajti, vďaka pokutám nebude na nanuky, či iné maškrty.

Pán Pleva skonštatoval, že vychovávať deti k spoločenskej zodpovednosti a triediť odpad je rovnako ťažké ako učiť deti pravidlá cestnej premávky. Deti sa mnoho krát s nimi hádajú, či presviedčajú ich o svojej pravde. „Veď aj ich rodičia občas nejaký ten priestupok na ceste urobia. Tak prečo by to nemohli urobiť aj oni“, upresnil argumentáciu detí pán Pleva. Desať termínov podujatia zaplnilo 914 detí z bratislavských materských, základných a špeciálnych škôl zapojených do projektu Olománia.

Ing. Karin Zvalová
Zodpovedná za projekt Olománia

Tel: +421/2/50 110 128
Mobil: +421/918 110 556
e-mail: zvalova@olo.sk

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *