Tento víkend ožije mesto rozprávkovým festivalom

Cez víkend centrum Bratislavy ožije historicky prvým rozprávkovým festivalom Kde bolo, tam bolo…, deti sa budú môcť vyblázniť na množstve kreatívnych a interaktívnych workshopov. Ako na tlačovej besede informovali organizátorky festivalu Broňa Tarnócy a Barbara Barčáková zo Secret events, cez víkend sa bude konať spolu osem rôznych workshopov.

Festivalový víkend odštartuje čítanie rozprávok pod taktovkou Romana Pomajba spojené s raňajkami. Dušan Tittel povedie športový workshop s heslom Športovať treba vždy – v zdravom tele zdravý duch! Fashion, teda módny workshop, povedie módny návrhár Fero Mikloško. „Budem sa deťom snažiť ukázať, ako móda vzniká,“ sľúbil Mikloško. Deti sa budú môcť zapojiť aj do architektonického workshopu pod záštitou architektky mesta Bratislavy Ingrid Konrad.

Food workshop povedie šéfkuchár Jaro Židek, ktorý deti naučí, že jesť možno chutne a zároveň zdravo a že rezeň môže byť aj z prosa. Music, teda hudobný workshop bude pod záštitou Divadla Úsmev, toy workshop ponúkne deťom možnosť recyklovať hračky. Naučia sa, že zo starých Lego kociek sa dá vyrobiť nový Superman. Posledným z workshopov bude origami workshop, deti sa naučia, ako z papiera skladať kdekoľvek a kedykoľvek origami.

 V rámci festivalu bude v meste trh chránených dielní a ako uviedla Lucia Hablovičová z občianskeho združenia Svetluška, bude to detský trh s výrobkami od ľudí s mentálnym postihnutím. „Krásne výrobky nielen potešia, ale určite ich kúpa niekomu pomôže,“ myslí si Hablovičová.

Workshopy sa budú konať v centre hlavného mesta – v Starej radnici, Zichyho paláci aj v Design factory pri Mlynských nivách. Viac informácií o projekte možno nájsť na www.secretevents.eu.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *