Triedenie je hračka – začnime každý od seba!

Nadšený potlesk žiakov základných škôl privítal novú zástupkyňu projektu OLOMÁNIA, Zuzku Smatanovú, ktorú oficiálne pasovali za separátorku herec a šéf zeleného kontajnera Lukáš Latinák, primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal a riaditeľ mestskej spoločnosti OLO a.s. Branislav Cimerman. Prijatím novej tváre výchovno-vzdelávacieho projektu, ktorý sa snaží deti bratislavských škôl naučiť triediť odpad a spoločenskej  zodpovednosti k okoliu, sa začalo dvojdňové podujatie OLO art.
Už tradičný festival umenia z odpadu  je v poradí prvým podujatím celoročného projektu OLOMÁNIA, ktorý oslovuje 112 bratislavských škôl s účasťou 22 tisíc detí. Kongresová sála žila celý deň nevšednou hudbou a umením. Spev Zuzany Smatanovej, Martina Haricha a Thomasa Puskailera doplnila kapela Rytmika, ktorá dokázala presvedčiť obecenstvo, že aj na odpade sa dokáže vynôtiť nie jeden zaujímavý tón. Bubnovalo sa na smetné koše, starú vaňu, či prázdne galóny na vodu.
Aby sme deti motivovali k triedeniu plastov, jedným z bodov programu bola súťaž o najkreatívnejší žltý kontajner. A aby účel bol splnený, kontajner si odniesli žiaci do školy, kde bude umiestnený na viditeľnom mieste a pripomínať žiakom, učiteľom aj rodičom, že triedenie je hračka. Pre tých najmenších z materských škôl sme pripravili súťaž o najzaujímavejšie smetiarske vozidlo. Deti, ktoré nebaví kreatívne tvoriť v kolektíve, mali možnosť vybrať si zo štyroch workshopov, kde sa tvorili vianočné ozdoby z odpadu.
Myšlienku OLO art sme doplnili tento školský rok, spolu so zmenou názvu projektu, sloganom „Začnime každý od seba…“ Celý rok sa budeme snažiť každého jedného účastníka projektu povzbudiť a upozorniť, že malý krok jednotlivca môže spôsobiť veľký krok pre spoločnosť, pretože každý jeden z nás má vo svojich rukách možnosť zmeniť svet. Podujatie sa po prvýkrát uskutočnilo aj popoludní pre školské kluby, v snahe vyjsť v ústrety niektorým školám, ktoré sa o projekt zaujímajú, ale neradi narušujú vzdelávací proces. Podujatie tradične podporili APOH, Asociácia podnikateľov v odpadovom hospodárstve a spoločnosť NATUR-PACK a.s., ktorá zodpovedá za financovanie triedeného zberu komunálneho odpadu. „Zberová spoločnosť OLO sa dlhodobo a systematicky venuje práci s verejnosťou, predovšetkým s mládežou, sme veľmi radi, že môžeme jej aktivity podporovať a byť ich súčasťou“ povedal Michal Sebíň, riaditeľ spoločnosti NATRU-PACK.

Ing. Karin Zvalová
Marketingový manažér
Tel: +421/2/50 110 128
Mobil: +421/918 110 556
e-mail: zvalova@olo.sk

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *