Už tretí ročník OLOmpijského filmového festivalu

(Bratislava, 24.10.2014) Výchovnovzdelávací projekt OLOmpiáda v septembri zahájil svoj už tretí ročník. Do projektu je zapojených 18500 detí a žiakov zo 103 materských, základných a špeciálnych škôl. Organizátor projektu Odvoz a likvidácia odpadu sa snaží touto cestou naučiť najmladšiu generáciu a cez ňu tú staršiu zodpovedne sa správať k odpadu.

Práve pomocou takýchto podujatí ako je OFF, ktorý sa organizuje ako jedno z viacerých podujatí počas školského roka, sa deťom snažíme netradične pripomenúť dôležitosť triedenia odpadu a jeho význam v odpadovom hospodárstve. Nestačí len rozprávať, deti sa musia dotknúť, skúsiť, zažiť, spolupodieľať, len tak si osvoja tak obyčajnú tému, ktorá niekedy môže byť „cool“ či „trendy“, výrazmi tejto generácie.

Filmový festival privítal na predchádzajúcich dvoch ročníkoch zaujímavých hostí, kozmonauta Ivana Bellu, ktorý rozprával o kozmickom odpade, historika Pavla Dvořáka s témou história odpadu, doktora Igora Bukovského, venujúceho sa téme odpadu potravín, herca Lukáša Latináka s  prednáškou história skla, Petru Polnišovú, Adelu Banášovú, Ľuboša Fellnera a samozrejme odborníkov z odpadového hospodárstva.

„Nekráčajte po vychodených cestách. Nie, vyberte sa cez neschodené končiny a sami zanechajte po sebe chodník…“

Pavol Barabáš

Práve tieto slová nového člena Olompijského výboru nás oslovili pri organizovaní už tretieho ročníka OFF, ktorý sa dnes konal pod záštitou MFF Ekotopfilmu. Tento rok bol trochu netradičný. Prijali sme pozvanie od MFF Ekotopfilm organizovať naše tradičné podujatie počas ich festivalu. Tak, ako už býva zvykom, pozvanie riaditeľa OLO, prijali odborníci Peter Krasnec riaditeľ spoločnosti General Plastic a Michal Sebíň riaditeľ NATUR-PACK. Kreslo pre hosťa sa obsadilo tri krát počas festivalového dňa ľuďmi zo spoločenského života, ktorým nie je ľahostajná táto téma, speváčka a fotografka Misha, fotograf Alan Hyža a člen Olompijského výboru cestovateľ Ľuboš Fellner. Výborná atmosféra v sále, diskusia s malými ale aj veľkými odborníkmi, zaujímavé rozprávanie s príjemnými hosťami. O čom boli filmy? V krátkosti by sme ich podľa obsahu mohli zhrnúť do  jednej vety: Nemusíme byť super hrdinovia, aby sme sa aspoň raz pokúsili žiť bez plastu a bez mikrobômb, ktoré dennodenne bez rozmýšľania odhodíme do smetného koša.

Ing. Karin Zvalová

Marketingový špecialista

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *