V Bibiane otvorili výstavu k MDD s názvom „Odpad? To chce nápad!“

(TASR) – Pri príležitosti Medzinárodného dňa detí (MDD) pripravili v bratislavskej Bibiane interaktívnu výstavu s názvom „Odpad? To chce nápad!“
Autorkami výstavy a jej výtvarného stvárnenia sú architektky Lucia Marušicová a Helena Vojtková, ktoré sú zároveň aj mamičkami malých detí. Uvedomujú si pri nich, že je potrebné deti už odmalička učiť, ako si chrániť aspoň svoje miesto a najbližšie okolie, uviedla na stretnutí s novinármi dramaturgička výstavy Valéria Marákyová. Nová výstava v Medzinárodnom dome umenia pre deti – Bibiane, je venovaná netradičnej téme – problematike hromadenia odpadu a jeho triedeniu. Deti sa tam dozvedia všeličo o možnosti ďalšieho využitia odpadových materiálov i o triedení odpadu a o tom, že aj staré veci sa často môžu ešte použiť. Výstava ponúka zaujímavé predmety zhotovené z rôznych druhov odpadového materiálu. V každej výstavnej miestnosti Bibiany návštevníci nájdu veci z iného materiálu –  rozličné predmety z použitých plastových fliaš, výtvory z cédečiek, z dreva, kartónu či starých škatúl, z gumy a kovu – napríklad z častí starých bicyklov, ozdoby z drôtu, osobitná miestnosť ponúka predmety z textilu. V suteréne Bibiany budú ukážky nebezpečného odpadu, ako sú staré televízory, chladničky a iné, deti sa tam dozvedia o škodlivých látkach, ktoré obsahujú. Na kamennom nádvorí zas návštevníci nájdu kúsok prírody, zeleň a rastliny. Súčasťou výstavy sú rôzne súťaže a tvorivé dielne, módne prehliadky, deti budú môcť obliecť figuríny, vytvoriť predmety z odpadových materiálov a pod., priblížila výstavu Marákyová. „Veľmi sa teším z tejto výstavy, pretože problematika triedenia odpadu je skutočne aktuálna. Verím, že toto podujatie bude veľmi poučné nielen pre deti, ale i pre dospelých,“ povedal riaditeľ Bibiany Peter Tvrdoň.
Slávnostné otvorenie výstavy, ktorá je darčekom pre deti k MDD 2012, bolo v piatok 1. júna. Na deti čakal bohatý program, kde si  zahrali hry, súťaže i prekvapenie, sa začalo o 10.00 h. V tento deň bol vstup do Bibiany na všetky výstavy a programy zadarmo.

Hlavným partnerom výstavy „Odpad? To chce nápad!“, ktorá potrvá do 23. septembra je OLO a.s.

Tu je zopár obrázkov z otvorenia výstavy.

                                                                                                                                        Marketingový tím OLO a.s.
 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *