V nedeľu budú dobrovoľníci upratovať stanicu petržalského metra

SME, 25.5.2012 – Stretnutie dobrovoľníkov je v nedeľu  o 14:00 pred predajňou  Lidl na Betliarskej ulici.

PETRŽALKA. Iniciatíva Bratislava proti čiernym skládkam bude v nedeľu  upratovať stanicu nedostavaného petržalského metra. Pre všetkých, čo prídu  pomôcť, je pripravená opekačka, Depo party a pre zručnejších aj súťaž v kosení  trávy.

Ako agentúru SITA informoval hovorca primátora Ľubomír Andrassy,  odstraňovanie čiernych skládok, čistenie frekventovaných verejných  priestranstiev, zapájanie obyvateľov hlavného mesta do zelených, ekologických  projektov sú cieľmi dobrovoľníckej iniciatívy bratislavskej samosprávy a  občianskeho združenia Zelená hliadka.

Po poslednej úspešnej akcii v lužných lesoch môžu Bratislavčania pomôcť zlikvidovať čiernu skládku aj v priestoroch nedostavaného petržalského metra.  Dobrovoľníci zároveň pripravia priestor na akciu Depo party, ktorá je súčasťou  tohtoročných Dní architektúry a dizajnu.

Počas akcie budú podľa hovorcu vo vyčistenom priestore okrem iného premietať filmy o Petržalke. Stretnutie dobrovoľníkov bude v nedeľu o 14:00 pred predajňou  Lidl na Betliarskej ulici.

Viac informácií o dobrovoľníckych aktivitách Zelenej hliadky možno nájsť na  www.facebook.com/zelenahliadka.  Aktivity hliadky okrem bratislavského magistrátu podporuje aj mestská spoločnosť OLO (Odvoz a likvidácia odpadu a.s.).

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *