Vianočný OLO art

Myšlienka „Dajme veciam druhú šancu, vdýchnime im nový život!“ oslovila 1300 detí a učiteľov z bratislavských základných, materských a špeciálnych škôl, ktorí sú zapojení do druhého ročníka Olompiády.

OLO art slávnostne otvorili Daniel Hevier odetý v čarovnom recyklovanom plášti z divadelnej hry „Blake is Black“, Ján Uličiansky, moderátorka Adela Banášová, nová členka Olompijského výboru a Roman Achimský, generálny riaditeľ OLO a.s.

Kongresová sála žila tri dni knihami a ilustráciami vydavateľstva TRIO publishing, ktoré vydáva netradičnú kolekciu kníh „Čítame s porozumením“. Deti spovedali slávnych detských spisovateľov v obývačke pod netradičným vianočným stromčekom, kde všetko vzniklo kreatívnou recykláciou. Maľovali kocúrov, nosorožcov, či psíkov s ilustrátormi svojich obľúbených knižiek. Smetiarske podujatie umožnilo deťom na malú chvíľu stať sa ozajstnými dizajnérmi. O tom, že aj z vyhodených plastových fliaš môže vzniknúť umenie, ich presvedčil Juraj Výboh v doprovode Adely Banášovej. Spoločne s deťmi vdychovali nový život netradičným svietidlám vytvorených z PET fliaš, ktoré boli pôvodne určené na recykláciu. Šiesti trpaslíci so siedmym, Jánom Uličianskym, rozprávali so šéfom smetiarov o povolaní, ktoré láka snáď každého škôlkara. Na záver podujatia sa všetci naučili tlieskať rečou hluchonemých detí, ktoré patria do veľkej Olompijskej rodiny.

Vstupenkou na trojdňové podujatie bolo tričko, z ktorého deti vyrástli a ktoré pomôže deťom zo sociálne slabších rodín zo západoslovenského kraja a deťom z detského domova v Hrnčiarskej Vsi. Deti vyzbierali neuveriteľných sedemnásť 120 litrových vriec šatstva a jedno plné vrece hračiek pre ADRA Slovensko.

Partnerom podujatia bola A.P.O.H., Asociácia podnikateľov v odpadovom hospodárstve. 

Olompiáda sa s heslom „Neseparuj sa, Separuj!“ snaží prostredníctvom detí dostať do povedomia všetkých Bratislavčanov správne návyky nakladania a triedenia odpadu. V súčasnosti je zapojených do projektu 15000 žiakov z 98 bratislavských škôl. ,,Naším cieľom je, aby sme do budúcnosti nemuseli robiť žiadne podobné akcie v súvislosti so separovaním komunálneho odpadu. Recyklovanie by sa malo stať každodennou súčasťou nášho života, ako je chodenie do školy či do práce,“ vyslovil želanie Roman Achimský a poprial všetkým deťom šťastné a veselé Vianoce.

Ing. Karin Zvalová
Marketingový špecialista OLO a.s.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *