„Všimli si nás SEPAROVANÝCH…!“

OTA (Olompijská tlačová agentúra)/ OLOMPÍJSKY VÝBOR (Bratislava 23.11.2012)

Touto cestou by sme sa vám všetkým, účastníkom, pedagógom, partnerom, spoluorganizátorom, členom Olompíjskeho výboru chceli poďakovať a informovať vás, že naša myšlienka „NESEPARUJ SA – SEPARUJ!“ za zdravšiu, krajšiu a čistejšiu Bratislavu vyhráva aj u odbornej verejnosti, ktorá ju ocenila a hneď dva krát.

Tešíme sa z ENVIRO OSKARA a ZLATÉHO MRAVCA, ďakujeme!

NA 5. ročníku NÁRODNEJ ENVIRO SÚŤAŽE SLOVENSKA NESS 2012, sprievodného podujatia XXXIX. medzinárodného festivalu filmov o trvalo udržateľnom rozvoji ekotopfilm 2012, projekt spoločnosti OLO a.s., OLOMPIÁDA získal 3. Miesto v kategórii ENVIRO NÁPAD ROKA 2012.

Výsledky súťaže boli slávnostne vyhlásené za účasti ministra životného prostredia Slovenskej republiky Petra Žigu, ministra pôdohospodárstva a regionálneho rozvoja Ľubomíra Jahnátka, podpredsedu bratislavského samosprávneho kraja Martina Bertu, primátora hlavného mesta Bratislavy Milana Ftáčnika, starostky mestskej časti Bratislava – Staré mesto Tatiany Rosovej a ďalších významných predstaviteľov politického a hospodárskeho života sa dňa 16. 10. 2012 v mestskom divadle DPOH v Bratislave. Do súťaže prišlo spolu viac ako 70 prihlášok.

Zároveň by sme chceli gratulovať k získaniu prvého miesta v kategórii ENVIRO ČIN ROKA 2012, Matúšovi Čupkovi a kolektívu, tvz. ZELENEJ HLIADKE, ktorých usilovnú prácu si všimla a prihlásila ich do súťaže Ing. Janka Dulayová, generálna manažérka súťaže. Teší nás to o to viac, že Zelená hliadka je partnerom Olompiády.

 V kongresovom centre Technopol sa 15.11.2012 v rámci 8.medzinárodného kongresu Deň odpadového hospodárstva uskutočnilo slávnostné dekorovanie víťazov 7. ročníka súťaže Zlatý mravec, ktorá ocenila najlepšie projekty v odpadovom hospodárstve za rok 2012.

Víťazmi v jednotlivých kategóriách sa stali Brantner Fatra, Mondi SCP Ružomberok, TrashOut, OLO a v kategórii študentských projektov Ing. Juan José Chávez Fuentes z STÚ v Bratislave.Víťazom kategórie environmentálna výchova sa stala spoločnosť OLO a.s. za projekt „Olompiáda“. Porota ocenila originálnosť a komplexnosť vzdelávaco-zábavného programu OLOMPIÁDA, určeného pre žiakov bratislavských materských, základných a špeciálnych škôl zameraného na výchovu a  vzdelávanie v oblasti triedeného zberu odpadov a ochrany životného prostredia.

Ing. Karin Zvalová

marketingový špecialista

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *