Deň Zeme na ZŠ Mokrohájska

ZŠ Mokrohájska sa na Deň Zeme pripravovala naozaj poriadne. Mladší žiaci vyhotovili plagáty o živote zvierat v lese, pripravili scénku o ochrane prírody, význame lesa a zdravého životného prostredia. Pre starších žiakov boli pripravené prezentácie o triedení odpadu a následne o jeho recyklácii. Žiaci ako „anketári“ zisťovali odpovede zamestnancov školy na otázky o  dôslednej separácii komunálneho odpadu.

Starší žiaci chystali orientačnú trasu, ostatní mali za úlohu vypracovať referáty o triedení odpadu, buletíny, nástenku, príspevok do školského časopisu a rozhlasové vysielanie. Mladší žiaci sa rozdelili do dvoch skupín a štartovali pomocou kompasu. Po ceste mali úlohu zisťovať názory okoloidúcich ľudí na separáciu odpadu u nás a v Anglicku a v Írsku. Žiaci dostali vrecia na odpad ich úlohou bolo nazbierať čo najviac smetí. Na každej zastávke mali nájsť schované zlaté vajce a zodpovedať na ukrytú otázku a nájsť ďalšiu zastávku.

Do cieľa dorazili obe skupinky narovnako, aj body za otázky mali rovnako. Jedna skupinka mala viac odpovedí respondentov aj viac odpadkov, ale po ceste mala viac možností.Po splnení trestných bodov sa umiestnili na rovnakom mieste, dostali zdravú bio-odmenu – ovocie a celozrnnú tyčinku Fit a voľno na športové hry a lozenie po preliezkach.

Bol to krásny zelený deň a nikomu sa nechcelo vrátiť. Ťažko povedať, či mali väčšiu radosť súťažiaci alebo organizátori.

Marketingový tím OLO a.s.
 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *